SQLSTATE[42000] [1226] User 'myblog' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 20)Blog - mblog.pl - darmowe blogi - darmowy blog w portalu Gery.pl
VOD Pogoda Gry Katalog Firm Frazpc.pl Statystyki Stron Forum Hosting Programy Ipla Film Pozycjonowanie
brak reklam na blogach
darmowa rejestracja
wygodny panel administracyjny
nieograniczona przestrzeń na zdjęcia
blogowanie za pomocą MMS
loguj >>
Przypomnij hasło | Załóż nowe konto
Jeśli masz jakieś pytanie, którego nie ma w pomocy poniżej zadaj je na forum mblog.pl
 1. Informacje podstawowe.
  1. Zakładanie mBlog'a:
   1. P: Co to jest blog ?
    O: Strona internetowa z panelem zarządzania, możliwością dodawania notatek i elementów takich jak np. linki (odnośniki do innych stron); system powszechnie stosowany do pisania pamiętników internetowych.
   2. P: Jak i gdzie można założyć mBlog’a ?
    O: W celu założenia mBlog’a należy udać się na podstronę ‘Rejestracja’ w menu serwisu i wypełnić znajdujący się tam formularz.
   3. P: Jak aktywować bloga ?
    O: Po udanym wypełnieniu formularza rejestracyjnego proszę odebrać mail wysłany na podaną przy rejestracji skrzynkę e-mail i kliknąć w znajdujący się w nim odnośnik.
   4. P: Zarejestrowałem się, ale e-mail aktywacyjny nie przyszedł, co mam zrobić?
    O: Proszę sprawdzić, czy list wysłany z serwisu przez nasz automat nie został potraktowany jako spam. Możliwe jest również zbyt duże obciążenie serwerów poczty, co powoduje opóźnienia w dostarczaniu listów e-mail. Jeżeli poczta nie dojdzie w ciągu godziny proszę się zgłosić administracji mBlog.pl (stopka).
    Najczęśniej tego typu problemy są powodowane przez Państwa serwer pocztowy, dlatego aby nie mieć problemów z założeniem konta polecamy Czystej Poczty w Gery.pl.
   5. P: Można mieć więcej niż jednego bloga ?
    O: Tak, proszę jednak zakładać konta na różne adresy e-mail.
  2. Nazwa mBlog'a
   1. P: Co to jest login ?
    O: Jest to nazwa użytkownika, tzw. Ksywka. Login do bloga jest jednocześnie identyfikatorem Blogowicza w systemie mBlog.pl .
   2. P: Jaki adres ma mój blog ?
    O: Adres bloga ma dwie postaci: www.twój_login.mblog.pl lub www.twój_login.blog.gery.pl oba dostępne są tuż po utworzeniu konta.
   3. P: Na stronie pojawia się informacja, że mój blog nie istnieje, dlaczego?
    O: Możliwe, że adres został źle wpisany, proszę sprawdzić jego poprawność.
   4. P: Czy można zmienić nazwę mBloga (Ksywkę/Login) bez utraty danych ?
    O: Tak. Dokonuje się tego w ustawieniach głównych mBloga w opcji "Profil" po zalogoaniu do panelu administratorskiego.
  3. Dodatkowe funkcje i opłaty
   1. P: Czy założenie mBlog’a jest płatne ?
    O: Nie, za założenie konta w serwisie mBlog.pl nie jest pobierana żadna opłata aktywacyjna.
   2. P: Jak dodać bloga do polecanych ?
    O: W panelu administracyjnym swojego bloga jest opcja "Dodaj bloga do polecanych". Tam znajdziesz dokładne instrukcje.
   3. P: Czy wysłanie np. 4 kodów do polecania bloga jednocześnie powoduje, że jest on widoczny 4 tygodnie?
    O: Nie, każdy kod przedłuża ważność usługi na 7 dni od daty wpisania kodu. Ponowne wpisanie kodu powoduje jednak przesunięcie sie bloga na początek listy.

 2. Panel Administracyjny.
  1. Logowanie:
   1. P: Jak załogować się na bloga?
    O: W górnej części serwisu www.mBlog.pl znajduje się formularz z miejscem na wpisanie loginu (ksywki) i hasła podanego przy zakładaniu bloga.
   2. P: nie mogę się załogować, dlaczego?
    O: Możliwe, że login / hasło jest nieprawidłowo wpisane, lub baza danych mblog.pl jest chwilowo niedostępna, proszę spróbować za chwilę lub zgłosić ten fakt administracji strony.
   3. P: zapomniałem hasła do bloga i co teraz?
    O: Nic straconego, wystarczy kliknąć w link „Przypomnij hasło” na stronie głównej mbloga i zapomniane hasło zostanie wysłane na skrzynkę e-mail (podaną przy rejestracji bloga, ewentualnie ustaloną w panelu administracyjnym).
   4. P: Wpisuje login i hasło, ale nie loguje mnie do panelu, co robić ?
    O: Jeśli hasło i login są poprawne to na samej górze powinien pojawić się link „Administracja”. Jeśli go nie ma to najwidoczniej szwankuje twoja przeglądarka (np. wyłączone cookies) sprawdź ustawienia lub spróbuj innej np. ‘Firefox’ lub ‘Opera’.
  2. Ustawienia:
   1. P: Chcę zmienić adres e-mail, jak to zrobić?
    O: W panelu administracyjnym bloga, w profilu masz możliwość zmiany adresu e-mail. Po wprowadzeniu nowego adresu zostanie na niego przesłana wiadomość z linkiem potwierdzającym zmienę.
   2. P: Czy można wyłączyć: komentowanie notek / wpisy do księgi gości?
    O: Tak. Wystarczy po załogowaniu się do panelu administratorskiego wejść w ustawiania i odznaczyć interesującą nas opcję, zapisać zmiany i gotowe.
   3. P: Czy można być powiadamianym o wpisach do księgi lub komentarzach na swoim blogu?
    O: Tak. W ustawieniach bloga wybieramy powiadomienie: e-mail, GG lub Oba jednocześnie. Zapisujemy zmiany.
   4. P: Jak zrobić hasło na blogu?
    O: Logujemy się do panelu administratorskiego, wchodzimy w ustawienia, następnie wpisujemy hasło w odpowiedniej rubryce i zapisujemy zmiany, od tej pory blog będzie dostępny tylko dla znających hasło.
    Nie polecamy wstawiania skryptów java w kodzie bloga, ponieważ można je łatwo obejść i dużo z nich blokuje przeglądarkę po wpisaniu złego hasła.
   5. P: Gdzie mam podać numer telefonu abym mógł korzystać MMSów?
    O: Numer swojego telefonu komórkowego podaje się w ustawieniach głównych (w panelu administratorskim) mBloga.
   6. P: Gdzie można zmienić hasło do bloga lub adres e-mail?
    O: Obu zmian dokonuje się w ustawieniach głównych bloga. Po zmianie adresu e-mail otrzymasz na nowy adres maila z linkiem potwierdzającym. Aby dokończyc zmianę musisz kliknąć w link podany w mailu.
  3. Notki:
   1. P: Jak wstawić emotki do notki?
    O: W ustawieniach głównych bloga znajduje się opcja włączenia/wyłączenia emotikon, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych na stronach www.
   2. P: Jak dodać nową notkę?
    O: Nowe wpisy dodaje się w panelu administratorskim, w menu "notki".
   3. P: Gdzie i jak mogę edytować swoje notki?
    O: Panel edycji notek znajduje się pw panelu administracyjnym. Można w nim nie tylko edytować swoje notatki, ale także skasować niechciane komentarze do niej.
   4. P: jak dodać obrazek w notce ?
    O: Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to wstawienie obrazka z innego serwera. Służy do tego przycisk "wstaw/edytuj obrazek", musisz podać tam adres URL do obrazka. Możesz też skorzystać z funkcji dodawania z dysku pod ramką na tekst notki, następnie w treści notki wystarczy dodać zmienną {obrazek}.
   5. P: Wykasowałam niechcący swoją notkę, jak ją odzyskać?
    O: Niestety jest to już niemożliwe.
   6. P: Dlaczego nie można skomentować notki?
    O: Możliwe, że autor bloga zablokował możliwość komentowania swoich notek, lub na stronie z komentarzami brakuje zmiennej{dodawanie} / {komentarz}. Jeżeli strona z komentarzami jest włączona, ale się nie ładuje proszę ten fakt zgłosić do administracji serwisu.
   7. P: Gdzie kasuje się komentarze?
    O: W panelu administratorskim klikamy na menu „notki”, następnie przy interesującej nas notce klikamy na pierwszą ikonie od lewej spośród 4 dostępnych.
   8. P: Czy da się zmniejszyć/zwiększyć ilość widocznych notek na blogu?
    O: Tak, dokonuje się tego w ustawieniach głównych bloga (w panelu administracyjnym), pole nazywa się „Liczba notek na głównej”.
   9. P: Dlaczego na moim blogu nie ma polskich liter?
    O: Sprawdź w kodzie HTML (znaczniki Meta – początek dokumentu) czy kodowanie tekstu ustawione jest na iso-8859-2, jeśli nie to należy na takie zmienić.
   10. P: Jak mogę zmienić kolor tekstu w notce?
    O: Podczas dodawania / edytowania notek możesz używać edytora wizualnego i za jego pomocą dowolnie edytować text. Zmianę koloru dokonuje się zaznaczając test i wybierając kolor z menu.
  4. Księga Gości:
   1. P: Dlaczego nie mogę dostać się do Księgi Gości na swoim blogu?
    O: Widocznie szablon pobrany ze strony z dodatkami nie był dopasowany pod mBlog.pl, proszę sprawdzić w źródle (kodzie html) szablonu czy link do księgi zgodny jest z tym, jaki wymagany jest na mBlogu.
   2. P: Nie widać wpisów w Księdze Gości, jak to naprawić?
    O: Proszę sprawdzić w kodzie księgi czy znajduje się tam zmienna {wpis}, lub czy czcionka na stronie nie ma przypadkiem koloru tła, przez co wpisy są niewidoczne.
   3. P: Jak wykasować wpis w Księdze Gości?
    O: Należy załogować się do panelu swojego bloga, następnie wejść w menu „księga gości” i tam znajduje się możliwość wykasowania wpisu.
  5. Linki:
   1. P: Gdzie mogę dodawać linki do bloga?
    O: W panelu administratorskim znajduje się opcja „linki”, można tam dodawać linki wraz z opisem i dzielić je na kategorie tematyczne.
   2. P: Jak mogę zmienić kolor linka na blogu?
    O: Tak jak dla tekstu należy użyć. znacznika html <font color=”nazwa koloru po angielsku lub kodem rgb”>twój tekst</font>. Druga możliwość dotyczy zmiany koloru dla wszystkich linków. Dokonuje się tego poprzez zmianę elementów „a:” w arkuszu stylu (znajduje się w kodzie szablonu lub w osobnym polu edycji menu „szablony”).
  6. Szablony / Edycja kodu Html:
   1. P: Skąd mogę ściągnąć sobie szablony?
    O: mBlog.pl oferuje kilka systemowych w menu „szablony” w panelu administracyjnym. Można także skorzystać z szablonów na stronach je oferujących wyszukanych na szukaj.gery.pl pod frazami typu : ”szablony na bloga”. Proszę sprawdzić czy zmienne zewnętrznych szablonów są takie, jakie obowiązują na mBlog’u.
   2. P: Gdzie i jak mogę zmienić swój szablon ?
    O: Zmiany szablonów dokonuje się w panelu administracyjnym. W zakładce „szablony” możesz wybrać jeden z przygotowanych szablonów, lub wybrać opcję "własny szablon", gdzie można wkleić kody html samodzielnie zrobionego szablonu lub ściągniętego z jakiejś strony.
   3. P: Zmieniłam szablon i teraz na moim blogu nie widać notek/linków/księgi/archiwum, co się stało?
    O: Szablon, który wkleiłaś najwidoczniej nie był wykonany pod serwis mBlog.pl, można sobie jednak z tym poradzić, w edycji HTML (menu „szablony”) pod każdą z podstroi znajdują się zmienne dostępne na mblogu, proszę wkleić do kodu szablonu w odpowiednie miejsce zmienne a notki/księga/linki/archiwum na pewno się pojawi.
   4. P: Dlaczego na szablonie czasem nie wyświetla mi się grafika / dlaczego mam czerwony krzyżyk zamiast obrazka?
    O: Grafika szablonu, który posiadasz może znajdować się na koncie WWW z limitem transfer godzinnym lub miesięcznym i po jego przekroczeniu jest ono blokowane na pewien czas.
   5. P: Dlaczego mój szablon dodał się tylko na stronę główną?
    O: Szablony dodawane z zewnętrznych stron zazwyczaj robione są tylko na stronę główną, aby ten szablon mieć na wszystkich podstronach należy wkleić kod na wszystkie ręcznie pamiętając, aby później wkleić odpowiednie zmienne dla danej strony bloga.
   6. P: Gdzie znajdę zmienne blogowe?
    O: W menu „szablony” znajduje się spis podstron, po wejściu w jedną z nich pojawia nam się ramka z kodem html a pod nią znajdują się zmienne aktywne na danej podstronie.
  7. Avatar:
   1. P: Dlaczego nie mogę dodać avatara?
    O: W chwili obecnej mBlog.pl oferuje darmowe wstawianie avatara. Możesz wgrać z dysku dowolny obrazek, system automatycznie dopasuje jego rozmiary.
   2. P: skąd mogę wziąć avatar na mojego bloga?
    O: Polecamy poszukanie go na szukaj.gery.pl pod słowami typu: „avatary”, „avatar” lub jakieś konkretniejsze frazy jak „avatary fantasty”.
    Avatar można wykonać również samodzielnie w programie graficznym.
  8. Katalog Blogów:
   1. P: jak dodać bloga do katalogu?
    O: Po załogowaniu do panelu administracyjnego klikamy na opcję "profil", wśród dostępnych tam opcji są pola "Tyuł bloga:", "Opis bloga:" oraz "Kategoria:", po ich wypełnieniu blog będzie pokazywany w katalogu.
  9. Kasowanie Bloga:
   1. P: Jak skasować bloga, jeśli nie chcę go już prowadzić?
    O: Nie ma takiej opcji, po prostu opuść bloga, po dwóch miesiącach zostanie on automatycznie skasowany.
  10. Zawieszanie / Odwieszanie Bloga :
   1. P: Czy da się zawiesić działanie bloga na jakiś czas?
    O: Niestety w chwili obecnej nie oferujemy takiej usługi. Możesz jednak sam wgrać szablon informujący tylko o tym, że blog jest czasowo nieczynny.
  11. Blogkowanie IP (niechcianych użytkowników:
   1. P: Czy da się zawiesić zablokować czyjeś IP aby nie mógł dostać się na bloga?
    O: Niestety w chwili obecnej nie oferujemy takiej usługi. Mimo wszystko i tak zablokowanie kogoś po IP jest syzyfową pracą, ponieważ może użyć innego i wtedy jego prawdziwe IP będzie ukryte i zastąpione przez proxy. W ostateczności można włączyć hasło na bloga w ustawieniach głównych panelu administracyjnego.
 3. Dodatki na blogu.
  1. Różne dodatki:
   1. P: Jak wstawić muzykę na blogu? (gotowy skrypt)
    O: Pobrany kod ze strony, na której znajdują się muzyczki należy wkleić w kodzie Html strony głównej (lub podstron) swojego bloga (w menu „szablony”).
   2. P: Jak zamieścić własną muzyczkę?
    O: Musimy posiadać utworek z prawami do odtwarzania go na swoim blogu. Następnie wgrywamy go na jakiś serwer typu republika. Na koniec do kodu szablonu wklejamy np. : <EMBED src="http://adres_strony_z_plikiem_muzyczki" autostart="true" loop="true" mastersound width=60 height=40></embed>
   3. P: Gdzie mam dodać licznik odwiedzin?
    O: mBlog.pl oferuje licznik odwiedzin bloga standardowo na każdym koncie, wystarczy wkleić zmienną {licznik} na stronie głównej bloga. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to warto założyć licznik na stronach typu stat.pl
   4. P: Jak można zmienić kursor na blogu?
    O: Na stronie z takimi dodatkami pobieramy specjalny kod i wklejamy go w edytorze html na podstronie, na której ma się później znajdować (miejsce wklejenia kodu jest najczęściej podane przy ramce do jego pobrania).
   5. P: Gdzie dodaje się obrazki/zdjęcia?
    O: Jeśli chcesz umieścić obrazek w menu bloga lub pod notkami to musimy wejść do edycji HTML szablonu a następnie w odpowiednim (wybranym) miejscu wkleić kod na obrazek: <img src="http://adres.obrazka.pl/obrazek.jpg" border=”0” alt=”opis obrazka”>
   6. P: Czy można mieć film na blogu?
    O: Tak, musi być to jednak film niezawierający treści niezgodnych z regulaminem mblog.pl. Można zamieścić link do filmu lub specjalny skrypt do wyświetlania go bezpośrednio na stronie.
 4. Pozostałe.
  1. Łamanie regulaminu:
   1. P: Ktoś ukradł mi bloga, co teraz?
    O: Niestety nie ma możliwości odzyskania bloga, ponieważ nigdy nie możemy mieć pewności że ten blog jest Twój a nie osoby od której chcesz go odzyskać.
   2. P: Gdzie mogę zgłosić kradzież szablonu?
    O: Wszelkie zgłoszenia kradzieży szablonów/grafiki itp. muszą być uzasadnione odpowiednim dowodem, w tym przypadku np. elementem, który świadczy o tym, że to twój kod skopiowany „znaczek w znaczek” od ciebie, lub oryginalne foto, z jakiego zrobiony został twój szablon. Maile proszę wysyłać poprzez dział kontakt (stopka strony) do administratora serwisu.
    Polecamy wstawianie sygnaturek na swoich pracach.
   3. P: Gdzie należy zgłaszać blogi łamiące regulamin mBlog.pl, lub innych stron, z których mają dodatki?
    O: Wszystkie zgłoszenia z dokładnym opisem i adresem danego bloga proszę kierować do administratora serwisu (kontakt w stopce strony).
  2. Nieużywane Blogi:
   1. P: Widziałem nieużywanego bloga, czy mogę go przejąć?
    O: Niestety nie ma takiej możliwości. Co jakiś czas system jest oczyszczany z nieaktywnych kont i loginy do nich są zwalniane. Można także próbować skontaktować się z właścicielem konta i zapytać czy go nie udostępni.
pomoc opracował: Arkadiusz Narowski
Zatańcz gangnam style przed własną konsolą